9.2 C
Скопје

Јовиќ од Реал Мадрид на позајмица во Ајнтрахт Франкфурт

Сега веќе е и официјално, српскиот напаѓач одлучи до крајот на сезоната да ги брани боите на бундеслигашката екипа.

А токму од Ајнтрахт Франкфурт во 2019 година за 63 милиони евра Лука Јовиќ дојде во „кралскиот“ клуб за 63 милиони евра.

Не ги покажа потребните перформанси кои ги бараа од „Сантјаго Бернабеу“ и секако тренерот Зинедин Зидан, па Србинот ќе се врати во клубот каде што беше хит со своите голови пред да се пресели во шпанскиот гигант.

Успеа со Реал минатата натпреварувачка сезона да ги освои титулите во „Ла Лига“ и Суперкупот на Шпанија.

Моментно на табелата во Бундеслигата Ајнтрахт Франкфурт е на деветтата позиција со 23 бодови, 10 помалку од водечкиот Баерн Минхен.

Прочитајте и...  Ракометарите против Белорусија го завршуваат настапот на Мундијалот

Поврзани вести

Арсенал замената за Озил ја најде во Реал Мадрид

Слободен печат

Хит фотка: Стоилов и Пешевски во друштво на дебелкото од Конго

Слободен печат

Египет и Парондо одат според планот, реми со Словенија за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Солскјер конечно го победи Клоп, Фернандеш го исфрлли Ливерпул од ФА купот

Слободен печат

Моќни зборови на поддршка по авионската несреќа во Бразил: Ние знаеме како ви е, нема да бидете сами

Слободен печат

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат

Остави Коментар