Tag : лука јовиќ

Спорт Фудбал

Зидан ја предаде листата за отстрел, седум фудбалери си заминуваат од Реал

Слободен печат
Иако спортот и посебно фудбалот во моментов не се во центарот на вниманието поради пандемијата на коронавирусот, но тоа не значи дека најголемите екипи мируваат,...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ со план за Јовиќ, Реал најавува голем трансфер!?

Слободен печат
Кога ќе заврши епидемијата на коронавирусот, Реал Мадрид ќе тргне да реализира еден голем фудбалски трансфер. „Кралевите“ бараат напаѓач, а се шпекулира дека прва „мета“...
Спорт Фудбал

ЈОВИЌ СЕПАК НЕ Е ВИНОВЕН: Имал дозвола од Реал да дојде во Белград

Слободен печат
Шпанските медиуми откриваат дека приказната околу фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, кој беше распнат од српските медиуми поради неговото доаѓање во Белград и непочитувањето...
Спорт Фудбал

Глупоста на Јовиќ и бегството од карантин ќе му дојде преку глава, тој е под истрага на полицијата

Слободен печат
Шпанија заедно со Италија се двете најпогодени европски земји од коронавирусот, но и тоа не му пречеше на Лука Јовиќ да ја направи глупоста на...
Спорт Фудбал

ГЛУПАК НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фудбалер на Реал избегал од карантин и тајно заминал на роденден кај девојката во Белград

Слободен печат
Карантинот и самоизолацијата поради пандемијата на коронавирусот почна да дејствува на психата на фудбалерите кои почнаа да прават неверојатно глупави работи. Најглупавиот потег го направи...
Спорт Фудбал

Арсенал на лето ќе прави реконструкција, промашувањето на Реал ќе биде нов лидер на „топчиите“

Слободен печат
Англиските медиуми пренесуваат дека челниците на Арсенал планираат по завршување на сезоната да направат целосна реконструкција на екипата и ќе му дадат одврзани раце на...
Спорт Фудбал

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Два голови на Каземиро му донесоа победа на Реал против Севиља (2:1) во рамките од 20. коло и враќање на врвот на табелата во шпанскиот...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

Заработува милиони, а се однесува како блогерка: Лука Јовиќ се снимал на депилација (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако игра во Реал Мадрид, еден од најпопуларните фудбалски клубови на светот, фудбалерот Лука Јовиќ се однесува како „вистинска блогерка“, пишуваат српските медиуми. Откако е...
Спорт Фудбал

Халанд го избра новиот тим, шок за Јунајтед

Слободен печат
Ерлинг Халанд го шокира Манчестер јунајтед, одлучи кариерата да ја продолжи во Ред Бул Лајпциг. Тој смета дека преселбата во бундеслигашот е логичен потег во...
Еспресо Шоу биз

Доста им е од трачеви: Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ потврди дека е во врска со најубавата Србинка (ФОТО)

Слободен печат
Иако својата интима ја држеше подалеку од очите на јавноста и медиумите, по низата текстови за неговиот однос со манекенката и за врската со една...