25.8 C
Скопје

Tag : ајнтрахт франкфурт

Спорт Фудбал

„Дедото“ Буфон на цена, пет екипи му нудат договор за следната сезона

Слободен печат
Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон кој во јануари наполни 43 години, сè уште не размислува за крај на кариерата. На Буфон не му се допаѓа...
Спорт Фудбал

Чурлинов повторно со мала минутажа во Бундеслигата

Слободен печат
Денеска се одиграа пет натпревари од 24 коло во најсилното германско првенство, Штутгарт на нашиот Дарко Чурлинов ремизираше на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт со резултат...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ниту Баерн не може да го запре Ајнтрахт Франкфурт!

Слободен печат
Денеска во 22 коло од најсилното германско првенство Ајнтрахт Франкфурт на домашен терен изненадувачки го совлада актуелниот шампион Баерн Минхен со 2:1. Камада во 12...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Зидан сигурно се чуди, Јовиќ двоен стрелец за Ајнтрахт!

Слободен печат
Само што се врати во поранешниот клуб Ајнтрахт Франкфурт, веднаш блеска српскиот интернационалец Лука Јовиќ. Потсетување дека во бундеслигашката екипа дојде како позајмица (до крајот...
Спорт Фудбал

Јовиќ од Реал Мадрид на позајмица во Ајнтрахт Франкфурт

Слободен печат
Сега веќе е и официјално, српскиот напаѓач одлучи до крајот на сезоната да ги брани боите на бундеслигашката екипа. А токму од Ајнтрахт Франкфурт во...
Спорт Фудбал

ФОТО: Јовиќ пристигна во Франкфурт, а Зидан нема поим за тоа!

Слободен печат
Лука Јовиќ се врати во Франкфурт каде до крајот на сезоната ќе игра како позајмен играч од Реал Мадрид. Српскиот интернационалец не се снајде најдобро...
Спорт Фудбал

Лука Јовиќ се враќа во Ајнтрахт

Слободен печат
Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ во зимскиот преоден рок ќе го напушти Реал Мадрид и сезоната ќе ја доигра во добро позната средина, Ајнтрахт Франкфурт. Реал...
Спорт Фудбал

Хофенхајм го растури Баерн, па сега загуби од Ајнтрахт (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Хофенхајм кој во претходното коло во Бундеслигата го растури Баерн Минхен со 4:1, во третото коло е поразен од Ајнтрахт со 2:1. Андреј...
Спорт Фудбал

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се комплетираше осминафиналната фаза од фудбалската Лига Европа, Базел на реваншот славеше со 1:0 против Ајнтрахт Франкфурт. Стрелец на единствениот гол за домаќините беше...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е решен да го продаде напаѓачот Јовиќ

Слободен печат
Како што информира „Марка“, „кралевите“ се подготвени ова лето да се ослободат од услугите на српскиот интернационалец. Лука Јовиќ се најде на насловната страница на...