9.2 C
Скопје

ФОТО: Јовиќ пристигна во Франкфурт, а Зидан нема поим за тоа!

Лука Јовиќ се врати во Франкфурт каде до крајот на сезоната ќе игра како позајмен играч од Реал Мадрид.

Српскиот интернационалец не се снајде најдобро за една и пол сезона во „кралскиот“ клуб, па така одлучи да се врати во екипата на Ајнтрахт каде што блескаше и од каде во летото 2019 година беше продаден за високи 63 милиони евра во Реал.

Повторно ќе игра на „Комербанк“ арената на која за две години запиша 75 настапи и постигна 36 голови.

Иако германските медиуми објавија дека Јовиќ пристигна во Франкфурт, тренерот на мадридскиот гигант Зинедин Зидан даде интересна изјава. Французинот нема поим дека нема повеќе да смета на напаѓачот.

Прочитајте и...  Ракометарите со пораз го завршија настапот на Мундијалот во Египет

– Јовиќ е со нас, не ми рекоа ништо за позајмица, мора да видиме што ќе се случи. Тој е играч кој постигнува голови. И тоа е она што сакаме од него. Немаше среќа со повредите – вели Зидан.

Лука Јовиќ се враќа во Ајнтрахт

Поврзани вести

ВИДЕО: Атлетико сигурно чекори кон титулата, падна и Валенсија

Слободен печат

Швеѓаните ја растурија Русија, Франција е силна и без Карабатиќ

Слободен печат

Арсенал замената за Озил ја најде во Реал Мадрид

Слободен печат

Хит фотка: Стоилов и Пешевски во друштво на дебелкото од Конго

Слободен печат

Египет и Парондо одат според планот, реми со Словенија за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Солскјер конечно го победи Клоп, Фернандеш го исфрлли Ливерпул од ФА купот

Слободен печат

Остави Коментар