Tag : ла лига

Спорт Фудбал

Прва „жртва“ на корона кризата во Реал Мадрид, клубот сака да го задржи но нема пари за нов договор

Слободен печат
Васкез кој е продукт на младинската академија на Реал Мадрид има договор со „кралскиот“ клуб со крајот на сезоната, и претседателот Флорентино Перез, иако сака...
Спорт Фудбал

Ова е најлошата Барселона во последните 30 години, голем дел од вината е кај Меси

Слободен печат
Барселона едвај го преживеа бурниот летен период кога најголемата ѕвезда Лионел Меси побара да си замине и влезе во војна со управата на клубот. На...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Грешката на Тер Штеген фатална за Барса!

Слободен печат
Во дербито на 10 коло во најсилното шпанско првенство вечерва Атлетико Мадрид беше подобар од Барселона минимално со резултат 1:0. После 10 години Атлетико успеа...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

Слободен печат
Во 10 коло од најквалитетната шпанска лига Реал Мадрид одиграно нерешено на тешкото гостување кај Виљареал со резултат 1:1. Уште во втората минута „кралевите“ стекнаа...
Спорт Фудбал

Атлетико повеќе од 10 години нема победа против Барселона!

Слободен печат
На „Ванда Метрополитано“ стадионот денеска од 21.00 часот ќе се игра големото дерби помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона во рамките од 10 коло во „Ла...
Спорт Фудбал

Нови проблеми за Реал: Јовиќ позитивен на коронавирус!

Слободен печат
Напаѓачот на најдобрата српска репрезентација, Лука Јовиќ е позитивен на коронавирус, денеска објави неговиот клуб Реал Мадрид. Јовиќ го доби позитивниот резултат после враќањето од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Навивачите на Барса со порака до Гризман!

Слободен печат
Каталонскиот клуб се подготвуваат за саботното дерби (21.00 часот, стадион „Ванда Метрополитано“) во најсилното шпанско првенство против Атлетико Мадрид. Играчите на Барселона ја темпираат формата...
Спорт Фудбал

Рамос нема да го игра најважниот натпревар во Лигата на шампионите!?

Слободен печат
„Кралевите“ ќе мора да поминат одреден период без својот капитен и еден од најдобрите играчи во екипата, Серхио Рамос. Искусниот дефанзивец се врати повреден од...
Спорт Фудбал

Барди најдобар странски играч во историјата на Леванте!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец поради повреда не е дел од составот на Игор Ангеловски на трите мечеви овој месец, против Грузија, Естонија и Ерменија. Енис Барди после...
Спорт Фудбал

На Шпанците им се потребни половина милијарда евра за да ја завршат сезоната

Слободен печат
Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас, изнесе алармантни податоци кои ги предизвика пандемијата на коронависот и ги зафати шпанските екипи. Финансиските последици се тешки...
MacedonianAlbanian