• ла лига

Првиот човек на Ла Лига реагира: Тој суд има донесено многу смешни одлуки

Хавиер Тебас, првиот  човек на Ла Лига не се согласува со одлуката на судот во Мадрид кој и наложи на УЕФА да ги повлече казните изречени на клубовите кои сакаа да ја формираат европската Суперлига. Реал Мадрид, Барселона и Јувентус преку заедничко соопштение ја поздравија одлуката на судот во Мадрид донесена по жалбата на УЕФА …

Првиот човек на Ла Лига реагира: Тој суд има донесено многу смешни одлуки Read More »