4 C
Скопје

Одличен рецепт – Печени пиперки со лукче за вашата зимница

Состојки:

10 килограми пиперки

200 милилитри вински оцет

300 милилитри масло за јадење

5 главици лук

сол по вкус

Подготовка:

Меснатите пиперки се мијат и се печат. Рамномерно печете ги пиперките од двете страни, но внимавајте да не изгорат. Почекајте малку да се изладат, излупете ги, а доколку не ви пречи можете да ги ставите и со лушпа.

Измешајте вински оцет со масло, сол и толчен лук и натопете ја секоја пиперка, па наредете ја во помали тегли. Не ги притискајте пиперките, оставете ја теглата празна за два прста.

Откако ќе го направите тоа, истурете ја мешавината од оцет, масло, сол и лук во која ги потопувавте пиперките. Доколку не јадете лук, не мора да ставате, но важно е да се знае дека лукот е клучната состојка! По желба можете да додадете и свеж магдонос, кој ќе ја збогати аромата на пиперките.

Прочитајте и...  ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Затворете ги теглите со целофан или со пергамент хартија и оставете ги на ладно место.

Поврзани вести

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат

Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Милена Ризовска

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им успеваат на сите!

Слободен печат

Остави Коментар