6.8 C
Скопје

Tag : печени

Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен рецепт – Печени пиперки со лукче за вашата зимница

Слободен печат
Состојки: 10 килограми пиперки 200 милилитри вински оцет 300 милилитри масло за јадење 5 главици лук сол по вкус Подготовка: Меснатите пиперки се мијат и...
Еспресо Храна

Вкусни, одлични, крцкави печени компири со лук и рузмарин

Слободен печат
Печените компири се одличен прилог за месните јадења или оние од риба, а со лесна салата може да се претворат и во главно јадење на...
Еспресо Храна

Малку поинакви печени компирчиња – Почувствувајте го нивниот киселкаст вкус

Слободен печат
Овие печени компирчиња имаат интензивен, но специфично интересен вкус кој на многумина ќе им се допадне. Пробајте ги задолжително, нема да зажалите. Потребни состојки: –...
Еспресо Храна

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Слободен печат
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...