Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Холивудската ѕвезда заблеска на премиерата на филмот „Judy“ на филмскиот фестивал во Торонто.

профимедиа

Актерката Рене Зелвегер (50) на маестрален начин го одбележа своето враќање на филмската сцена, по 6 години пауза. Холивудската ѕвезда се појави на Филмскиот фестивал во Торонто и присуствуваше на премиерата на својот нов филм „Judy“.

профимедиа

Рене за оваа прилика облече елегантен син фустан, а до израз дојде нејзината витка линија, која со гордост ја покажа.

профимедиа
профимедиа

Филмот ги прикажува последните моменти од кариерата на легендарната Џуди Гарленд, погледнете го трејлерот за филмот кој во кината треба да се појави на 27 септември.

Да се потсетиме и на можеби највпечатливата улога на Рене Зелвегер на харизматичната Бриџит Џонс од „Дневникот на Бриџит Џонс“.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски