5 C
Скопје

Никол Шерзингер: Булимијата ми ја украде среќата и самодовербата

Никол пред неколку години призна дека се борела со булимија. Таа не била задоволна со изгледот, па така во текот на ноќта излегувала од домот и била уверена дека мора да биде уште послаба.

Никол Шерзингер (42), членката на поранешната група „Pussycat Dolls“ сега задоволно позира и ја покажува заводливата линија и тен, но таа порано се борела со недостатокот на самодоверба. Речиси никогаш не била задоволна со својот изглед.

Фото: Инстаграм

„Денес многу повеќе го прифаќам своето тело. отсекогаш бев многу критична кон себе. на 14 години започнав да трчам. Во текот на ноќта ќе излезев од домот и бев уверена дека морам да бидам послаба и дека моето тело мора да изгледа токму онака како што сум замислила“, раскажа пејачката.

Прочитајте и...  Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Таа пред неколку години призна дека се борела со булимија. Иако сега е здрава, болеста сепак оставила трага.

Фото: Инстаграм

„Се чувствував многу заробено и булимијата ми ја украде сета среќа, самодовербата и спомените. Голем дел од тоа се случуваше и кога бев во групата „Pussycat Dolls“. Имам многу обожаватели и не сакав тоа јавно да го откријам бидејќи се срамев. Но кога конечно јавно проговорив за тоа, сфатив дека тоа им помогна на многумина“, раскажа пејачката

Фото: Инстаграм

Таа откри и која тајна состојка ја користи за да има беспрекорен тен и сјајна коса.

„Кокосовото масло го користам за се. За лицето, телото, ги мачкам и краевите на косата. Дури го користам и наместо дезодоранс“, изјави Никол.

Прочитајте и...  Ненадејно почина актерот Џамил Френч

Поврзани вести

ФОТО: Емили Ратајковски позира гола во 36-та недела во бременоста

Слободен печат

ФОТО: Џастин Тимберлејк и посвети на сопругата Џесика Бил ретка јавна порака за нејзиниот посебен ден

Слободен печат

ФОТО | Фризер ја посрамоти Ким Кардашијан, но таа му возврати: „Те мразам. Ме исцрпи“

Слободен печат

ФОТО: Таа е сон на милиони мажи, а на жените може да им биде пример кога станува збор за облекувањето

Слободен печат

Зошто секогаш треба да ја загреете рерната пред употреба?

Слободен печат

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат

Остави Коментар