24 C
Скопје

Tag : среќата

Магазин Магазин слајдер Семејство

Непишани правила за среќно семејство – Како да ја одржите среќата во вашиот дом?

Слободен печат
Семејството претставува камен темелник на секој човек, и секој од нас тежнее да се оствари себеси како родител и брачен партнер и да одржи благосостојба,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Фенг шуи: Претворете го балконот во ваша оаза на среќата

Слободен печат
Секој, па и најмал балкон може да се уреди според правилата на фенг шуи, доколку сте расположени за еден таков потфат и сакате од балконот...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Среќата е патување, а не дестинација: 15 најубави дефиниции за среќа од познатите личности

Слободен печат
Одговорот на прашањето „Што е среќа?“ е релативен и зависи исклучиво од личното доживување на тој поим, односно чувствата. Во продолжение прочитајте како на ова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никол Шерзингер: Булимијата ми ја украде среќата и самодовербата

Слободен печат
Никол пред неколку години призна дека се борела со булимија. Таа не била задоволна со изгледот, па така во текот на ноќта излегувала од домот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: „Среќата е поубава кога е неочекувана“ – Игор Џамбазов и Илина Арсова прославуваат шест месеци љубов

Слободен Печат
Откако објавија дека се заедно, Игор Џамбазов и Илина Арсова станаа омилениот македонски пар. Парот редовно објавува заеднички фотографии, а публиката едноставно ужива во нивната...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Хороскоп

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат
Овен Можен е разговор со личност од минатото, без разлика дали ќе се сретнете или ќе се слушнете по телефон. Луѓето околу вас се изненадени...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 18 август, вторник – Среќата е во воздухот, вдишете длабоко!

Слободен печат
Овен Ќе се поврзете со необични личности или со луѓе кои не се од вашата средина. Така ќе го збогатите својот емоционален свет. Ќе успеете да ја...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат
Само со срцето може да се гледа правилно… Многумина пишувале за љубовта, создавале и војувале во нејзино име, биле инспирирани од неа; многумина дури се обиделе...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 25 јули, сабота – Среќата ќе ви биде наклонета и ќе ве прати на секој чекор!

Слободен печат
Овен Во текот на викендот ќе ги смирувате односите, а фактот дека овие денови буквално „пукате“ од самодоверба може дополнително да ви помогне. Нагласен е...
Магазин Семејство

Направете сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која внесува радост во домот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Време имате колку што сакате, па така оваа година нема изговори вашиот дом да не биде совршено декориран за празникот. Велигден се ближи, а ние...