10 C
Скопје

Никогаш не го прекршувајте ова правило кога користите прашок за печиво

Готвење колачи, торти и други десерти најчесто бара додаток, прашок за печиво. Исто така, може да се стави и во солени јадења.

Но, пред да започнете со готвење, прво мора да обрнете внимание на една многу важна работа. А тоа е рокот на траење на прашокот зa печиво.

Колку и да ви се чини дека прашокот за печиво, нема мирис, нема сменето конзистенција, нема бубачки итн., ако рокот за употреба е поминат, фрлете го.

unsplash

Прашокот за печиво вообичаено има рок на траење од две години, а ако сте го отвориле и не сте
го искористиле, рокот се намалува на шест месеци. Овој производ функционира на база на хемиска реакција, која помага во процесот на печење. Ако му е изминат рокот на употреба, тогаш колачите немаат креација, ќе останат сплескани и нема добро да се испечат.

Прочитајте и...  Актерката Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Но, ако се мислите дали можете да го користите веќе отворениот прашок за печиво, има еден мал трик. Во чаша со топла вода ставете мала количина од него. Ако почне да се појавуваат меурчиња, што значи дека е уште добар. Во спротивно, флете го и купете нов, со кој сигурно ќе добиете вкусен мек десерт.

Поврзани вести

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Слободен печат

Шест работи кои создаваат негативна енергија во домот: Оштетени чинии, чевли пред вратата, па дури и стари магазини

Слободен печат

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што и пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат

Остави Коментар