Народен РЕЦЕПТ кој ја лекува анемијата

Лошата крвна слика, односно анемијата е почеток на многу здравствени проблеми.

Ако подолго време мачите мака со неа, со овој рецепт ќе почувствувате подобрување.

Народната медицина тврди дека ви требаат само неколку состојки од кои ќе направите вкусна и здрава мешавина.

Потребни состојки:

200 мл мед
200 грама грама ореви
200 грама суво грозје
200 мл сок од морков
200 мл сок од цвекло
2 лимона

Подготовка:

Лимоните преполовете ги и исчистете ги од семките, па потоа сомелете ги во блендер со или без кора, по желба. Во нив додадете ги соковите и медот и промешајте. На крајот додадете ги мелените ореви и суво грозје.

Ќе добиете околу 1 килограм лековита смеса која може да ја чувате во стаклени тегли, во фрижидер. Не правете преголеми залихи.

Прочитајте и...  Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Начин на употреба:

Консумирајте по 1 шолја секое утро на празен стомак.

Прочитај повеќе

Интервју со д-р Елена Арсова: Долготрајниот стрес од пандемијата доведува до опаѓање на косата

Кристина Апостолова

Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

Слободен печат

Виц на денот – Пари

Слободен печат

Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат

Ријана направи хаос на социјалните мрежи: Објави фотографии во долна облека од кои нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ќе ви ги стопли срцата: Прегратката на овие момчиња ќе ви докаже колку бојата на кожата не е важна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„За некои луѓе црните животи не вредат“ – Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

Слободен печат

Франц од Нокаут и неговата сопруга Ема во Лос Анџелес го прославија првиот роденден на Мелоди! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕДУЦИРАЈ СЕ: Предлог книжевни дела кои обработуваат теми поврзани со расизмот (I дел)

Слободен печат.