Tag : крвна

Магазин Магазин слајдер Сцена

Хуманиот Том Хенкс покажа колку крвна плазма донирал за лекувањето на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс пред околу еден месец се зарази со коронавирус, заедно со својата сопруга Рита Вилсон. Оваа болест е зад него, а тој...
Вести Свет Слајдер

Во Австрија излекуван прв пациент со крвна плазма: Триесет и шестгодишниот маж се борел за својот живот

Слободен печат
Триесет и шестгодишен Австриец од Штаерска е првиот пациент болент од Ковид-19 кој се излекувал со крвна плазма. Според пишувањето на „Klajne cajtung”, пациентот еден...
Здравје Магазин

Народен РЕЦЕПТ кој ја лекува анемијата

Слободен печат
Лошата крвна слика, односно анемијата е почеток на многу здравствени проблеми. Ако подолго време мачите мака со неа, со овој рецепт ќе почувствувате подобрување. Народната...