Напаѓачот на Озил и Колашинац осуден на 10 години затвор!

Донесе е судската пресуда, главниот организатор за нападот Ешли Смит наредните 10 години ќе ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите на Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац.

Потсетување дека на 25 јули годинава Смит со уште еден пријател на моторцикл се доближија до играчите на Арсенал и им се закануваа на играчите, барајќи им да ги дадат луксузните часовници кои ги носеа.

Но, босанскиот интернационалец се покажа како многу похрабар и тој почна да ги напаѓа и избрка напаѓачите.

После изрекувањето на пресудата, мајката на Смит почна да вика и да плаче во судницата. Нешто подоцна ќе се донесе пресуда и за вториот напаѓач, Џордан Нортовер.

Прочитајте и...  ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат