Tag : месут озил

Спорт Фудбал

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат
Беше јасно уште од претходно, но сега е и официјално. Арсенал не е на списокот играчи кај менаџерот Микел Артета за новата сезона во Премиер...
Спорт Фудбал

Меси, Озил, Погба: Страшен „дрим-тим“ од слободни агенти во 2021 година (ФОТО)

Слободен печат
Многу познати фудбалери се во последната година од нивните договори со клубовите, помеѓу нив и Лионел Меси од редовите на Барселона. Воедно за поголем дел...
Спорт Фудбал

Од Меси до Озил: Топ 10 слободни играчи во 2021 година!

Слободен печат
Еден од најдобрите фудбалери на светот на сите времиња, Аргентинецот Лео Меси, ги предводи Топ 10 фудбалерите чии договори со клубовите истекуваат следното лето, што...
Спорт Фудбал

Големо браво: Озил се понуди да ја исплати платата на маскотата на Арсенал!

Слободен печат
Играчот за врска во редовите на премиерлигашкиот гигант, Месут Озил, овојпат ги освои навивачите на Арсенал, откако понуди да ја плаќа платата на отпуштената маскота...
Спорт Фудбал

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат
Денеска менаџерот на Арсенал, Микел Артета истакна дека ќе му биде тешко на германскиот интернационалец да се врати во екипата. Месут Озул не беше во...
Спорт Фудбал

Арсенал нема да му понуди нов договор на Озил!?

Слободен печат
Иднината на германскиот интернационалец во лондонскиот клуб станува сè понеизвесна. Арсенал во оваа фаза не му понуди продолжување на соработката, а сегашниот договор истекува во...
Спорт Фудбал

Тројца фудбалери на Арсенал одбија намалување на платите!?

Слободен печат
Еден од најискусните фудбалери на лондонскиот клуб играч, Месут Озил заедно со уште двајца негови соиграчи одбија намалување на платите, пренесува „Мирор”. Од една страна...
Спорт Фудбал

Фудбалски агент им порачува на своите играчи: Не се согласувајте на намалување на платите

Слободен печат
Согут е најзаслужен што Месут Озил има неделна плата од 350.000 фунти во Арсенал и тој верува дека најдобро решение во преговорите помеѓу фудбалерите, екипите...
Спорт Фудбал

Озил останува во Арсенал до истекот на договорот!

Слободен печат
Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил (вредност 22 милиони евра според „Трансфермаркт“) планира да остане до крајот на договорот во лондонскиот клуб. Договорот на германскиот интернационалец...