Најстариот син на Лепа Брена го соопшти неговото повлекување од јавната сцена!

Најстариот син на една од најголемите музички ѕвезди на Балканот Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, вчера најави дека се повлекува од јавната сцена. Тој во едно интервју за дневен весник во Србија изјави дека неговата кариера била „убава, кратка и слатка“, откако следеше и неговото официјално соопштение, пишува Мондо.

Стефан преку адвокат ги замолил медиумите во иднина да се воздржат од објавување на било какви информации за него. Прочитајте го соопштението пренесено во целост:

View this post on Instagram

#🥞

A post shared by Stefan Zivojinovic (@stefanzivojinovic) on

„Би сакал да ја известам јавноста дека решив да се повлечам од јавната сцена и јавниот живот. Претходните години медиумите во Србија објавуваа бројни текстови поради кои не сакав да покренам судски постапки, иако многумина содржеа невистинити информации кои по овој пат ги демантирам. Ги молам сите медиуми да ја почитуваат мојата одлука за повлекување од јавноста и во иднина да се воздржат од објавување било какви информации за мене, а особено оние кои ја вклучуваат мојата приватност“.

Прочитајте и...  Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат