Tag : брена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена и Боба уживаа во вечерата, а потоа се појави непоканет гостин (ВИДЕО)

Слободен печат
Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена едвај дочека Србија да ги отвори границите, со цел со својот сопруг Слободан Боба Живоиновиќ да отпатува на одмор. Брена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката Лепа Брена одлучи денес заедно со својот сопруг Слободан Боба Живоиновиќ да одлета за Монако. Тие заминаа со приватен лет кој имаше неколку седишта....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најстариот син на Лепа Брена го соопшти неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат
Најстариот син на една од најголемите музички ѕвезди на Балканот Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, вчера најави дека се повлекува од јавната сцена. Тој во едно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Веќе 40 години живеам во лудница“ – Брена искрено за односот со Бобо, заработката и стравот кој го доживува

Слободен печат
Балканската фолк дива изолацијата ја поминува во својот дом со сопругот Бобо Живоиновиќ и синовите Стефан и Виктор, додека Филип е со своето семејство. –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали би ја препознале? Еве како Лепа Брена изгледала на првиот настап пред точно 40 години (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка важи за една од најпопуларните и најомилените ѕвезди на балканските простори, а помладите генерации не знаат како Брена изгледала на почетокот на кариерата....
Еспресо Шоу биз

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Слободен печат
– Изгледа дека сум се родила подготвена за сите подеми и падови. Зборував често дека не сакав да ме нарекуваа Лепа Брена – ја започна...
Еспресо Шоу биз

Братот на Вики Миљковиќ ја УДРИ ЛЕПА БРЕНА ПО ГЛАВА! Пејачката шокирана, погледнете и ја реакцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката Вики Миљковиќ во луксузниот стан во елитната нова населба Белград на вода, каде неодамна се пресели со семејството, за прв пат во новиот дом...
Еспресо Шоу биз

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
Еспресо Шоу биз

Брена и Боба се селат во Америка: Потребен ни е одмор од кариерата (ФОТО)

Слободен печат
Брена и Боба сакаат остатокот од животот да го поминат уживајќи, бидејќи со години вредно и напорно работеа без сериозен и квалитетен одмор. Брена ќе...
Еспресо Шоу биз

Снашката на Лепа Брена провоцира на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Александра Пријовиќ, фолк пејачката, многу инвестира во својот изглед, а резултатите се видливи. Згодната пејачка своите фанови ги почасти со провокативна фотографија на социјалните мрежи,...