12 C
Скопје

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на првото место!

Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако тоа значи дека ќе ги занемарат своите потреби. Понекогаш треба да ги потсетите да се грижат за себе, бидејќи во спротивно ќе се изгубат помагајќи ви и поддржувајќи ве во сите ваши подвизи.

1. Скорпија

Сакајќи да ја одржат нивната врска сигурна, водните Скорпии најчесто ги ставаат потребите на партнерот пред своите, дури и кога не се баш среќни за тоа. Со оглед на тоа дека интензитетот на Скорпиите во врските понекогаш се граничи со љубомора, не постои сомнеж дека овој знак ќе направи сè кога е заљубен.

Прочитајте и...  ФОТО | Одлични фризури за оваа пролет: Стилизирајте ја вашата коса вака и ќе изгледате двојно помладо!

unsplash

2. Рак

Емпатични и сензитивни, Раковите се мајките во Зодијакот. Познати по својата грижлива природа, тие имаат тенденција да ги ставаат саканите пред себе, особено кога станува збор за романтичен партнер. И покрај тоа што ова ги прави прекрасни сопатници, тие понекогаш мора да се потсетат да се грижат малку и за своите потреби.

љубов

3. Бик

Можеби на Биковите им треба многу време за да се посветат на една врска, но откако ќе го сторат тоа, тие секогаш ги ставаат потребите на својот партнер пред своите. Романтичните Бикови најчесто ќе ја подготвуваат омилената храна на саканите или ќе ги бакнуваат често, само колку да направат тие да се чувствуваат посебно. Биковите исто така се и одлични кога станува збор за изненадувања, подароци и патувања.

Прочитајте и...  Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот
принтскрин

4. Вага

Водени од Венера, Вагите обожаваат љубов. Тие се балансирани и независни, но истовремено и одлични при препознавањето на потребите на другите. Ако тие забележат дека нивниот партнер има потреба од време за себе, без проблем ќе се тргнат настрана. Од друга страна пак, ако тој или таа има потреба од поддршка, тие ќе тргнат сè настрана и ќе бидат тука за нив.

Поврзани вести

Анџелина Џоли ја продаде сликата на Черчил која ѝ ја подарил Бред Пит

Слободен Печат

Кристина Бошнакова ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусен колач од чоколадо и шумско овошје

СП.

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Јасмина Кантарџиева Димков

„Фрајле“ добија конкуренција: „Камби“ е новиот сплитски машки состав кој добро пее и уште подобро изгледа

Слободен Печат

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

СП.

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

Слободен Печат

Остави Коментар