Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот – Слободен печат
МагазинТехнологија

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Најголемите социјални мрежи, меѓу кои и Фејсбук не се достапни во повеќе делови од светот.

Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот.

Корисниците ширум Европа, меѓу кои и ние, имаат технички проблем со користењето на Фејсбук, додека корисниците од Малезија и Соединетите Американски Држави покрај проблемите со Фејсбук имаат проблем и со Инстаграм и Ватсап.

На Фејсбук не можат да пристапат ниту корисниците од нашата земја.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close