социјални Archives - Слободен печат

Tag : социјални

Жена Магазин

Зошто младите Јапонки не се мажат?

Слободен печат
„Убаво облечено друштво на немажени жени кружи низ конференциската сала преполна со столици, незадолжително разговарајќи и разменувајќи свои биографии со цел да пронајдат брачен партнер....
Жена Магазин

ЦВЕТА Е МАЈКА НА ГЕЈ МОМЧЕ (12): Отсекогаш знаев дека е поинаков! ТАА ИМА САМО ЕДЕН СТРАВ

Слободен печат
Цвета Поповиќ е мајка на 12-годишното геј момче која во ниту еден момент на му го свртела грбот на своето дете поради неговата ориентација. Ниту...
Магазин Технологија

Меѓу македонците најпопуларни социјални мрежи се „Фејсбук“ и „Инстаграм”

Слободен печат
На социјалната мрежа „Фејсбук“ во државава има 1,1 милион корисници , за 100.000 повеќе во однос на минатата година, додека повеќе од 500.000 македонци ја...
Вести Планета

Скандалозно однесување на сопругата на Нетанјаху во Украина (ВИДЕО)

Слободен печат
Според медиумите во Украина, посетата на израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху на оваа земја не започнала на најдобар начин, а причината за тоа била неговата сопруга...
Вести Македонија

Пакети со храна на месечно ниво за социјало ранливи категории граѓани од Куманово преку проектот „Оброк за сите”

МИА Агенција
Пет семејства од Куманово и соседните општини добиваат храна на месечно ниво во рамки на пилот проектот „Оброк за сите” финансиран од Фондот за иновации,...
Вести Економија

Зграда со социјални станови ќе се гради во Неготино

Слободен печат
Станбена зграда за социјално ранливи категории граѓани ќе се гради во Неготино, на локација кај ул. „Едвард Кардељ”. Почетокот на градежните работи ќе биде означен...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

ТОНИ од „ВЕЖБАЈ П…МАТЕРИНА“, по 18 години дојде во родниот Гостивар (ВИДЕО)

Слободен печат
Телат Селмани-Тони, стана познат со неговиот специјален повик како да се победат болестите преку вежби. Интервјуто со Албанецот од Македонија, а кој живее во Хрватска,...
Вести Економија

САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ЗА КРАЛИЦАТА? Еве за колкава плата станува збор!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора е многу зафатена жена. На крајот на краиштата, таа не само што е монарх на Велика Британија, туку и прабаба на...
Магазин Технологија

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Слободен печат
Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа, меѓу кои и ние, имаат технички...