15.8 C
Скопје

Tag : паднаа

Вести Свет

ВИДЕО| Се урна балкон, 15 лица паднаа на карпи

Слободен печат
Камерите го забележале моментот кога паднал балконот на куќа на плажа во Малибу, додека на него имало најмалку 10 лица кои присуствувале на роденденска забава....
Вести Свет Слајдер

Остатоците од кинеската ракета паднаа во Индискиот океан

МИА Агенција
Остатоците од најголемата кинеска ракета паднаа денеска во Индискиот Океан, а повеќето од нејзините компоненти беа уништени при влегувањето во атмосферата на Земјата, јавија кинеските...
Вести Економија

Светските берзи паднаа трета недела по ред, сите стравуваат од рецесија

Слободен печат
На светските берзи цените на акциите опаднаа и минатата недела, трета по ред, што е последица на стравувањето на инвеститорите дека најголемите светски економии ќе...
Магазин Технологија

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Слободен печат
Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа, меѓу кои и ние, имаат технички...