На раб од смртта: Ефрон добил бактерија која за малку ќе му го одземела животот

Популарниот американски актер Зак Ефрон (32) бил примен во болница во Бризбејн, Австралија, откако не се чувствувал добро.

Неколку денови пред Божиќ американскиот Актер Зак Ефрон добил бактериска инфекција слична на тифусот, поради што итно морал да прими медицинска помош.

Лекарите утврдиле дека Ефрон прифатил непознат вирус додека снимал телевизиско шоу во Папуа, Нова Гвинеја.

Ефрон бил однесен во сериозна состојба во болница во Бризбејн, каде лекарите се бореле за неговиот живот. Откако се стабилизирал, Ефрон бил пренесен во приватната болница Св Андрус во стабилна состојба за да се опорави. После неколкудневно лекување, Ефрон бил отпуштен и добил дозвола да се врати во својот дом во Соединетите држави.

Прочитајте и...  „Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All" (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат