Музичко лето со Huawei P30 и водоотпорниот Soundstone Speaker

Од почетокот на јуни, Huawei започна со промоција на Huawei P30 во нашата земја. Со купување на телефонот, во било која од неговите три атрактивни бои, во продавниците на овластените партнери на Huawei, ќе добиете Huawei Soundstone Portable Bluetooth Speaker.

Со својот ергономски дизајн и изработка, водоотпорниот звучник е свеж додаток на која било забава на плажа, море или базен, кога пешачите или возите велосипед, а можете да го користите и како hands-free звучник во конференциска сала во канцеларијата. Има овална форма со дијаметар од 10 cm и дебелина од само 4,2 cm и тежи 190 грама. Неговата батерија е 700mAh и се користи до 8 часа, а целосното полнење трае околу 3 часа.

Прочитајте и...  Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Објавен на крајот на март, Huawei P30 доаѓа со 6,1-инчен OLED FullViewDisplay и новиот RYYB сензор во кој зелените пиксели се заменуваат со жолта боја за да зафатат до 40% повеќе светлина. Иновативниот сензор е дел од оптичкиот систем на тројната Leica камера која вклучува 40 мегапикселна широкоаголна, 16 мегапикселна ултра широкоаголна и 8MP камера со 3x оптички зум. Љубителите на музиката, ќе може да уживаат со 3,5 милиметарски приклучок за слушалки.

– За серијата P10, направивме многу успешна летна кампања со Super Charge надворешна батерија и полнач за автомобил за да им обезбедиме на нашите корисници непречено работење на паметниот телефон за време на одморите. Оттогаш, постигнавме голем напредок на полето на батериите и брзото полнење, така што сега ви нудиме само повеќе расположение и повеќе музика додека сте на пат – изјави Лонгруи Циу, генерален директор на Huawei за Бугарија и Северна Македонија.

Прочитајте и...  Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Новиот Huawei P30 може да се најде во продажните салони на Нептун и Сетек по цена од 39.999 денари. Промоцијата со која со купување Huawei P30 се добива водоотпорен звучник, ќе трае до 31 август или додека има залихи.

Прочитај повеќе

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат