20.8 C
Скопје

Tag : триесет

Вести Економија

Центро Унион прослави јубилеј: 30 години трговија за најдобрите

Слободен печат
Една од најстарите македонски фирми, Центро Унион, синоќа во хотел Мериот во Скопје, прослави 30 години постоење. Центро Унион е приказна за македонски семеен бизнис,...
Здравје Магазин

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Вака изгледаа белите дробови на личност која пушела 30 години

Слободен печат
Многу пушачи одбиваат да ги остават цигарите и одговараат дека сеедно ќе умрат, најверојатно надевајќи се на избегнување на болест поврзана со цигарите. Снимката од...
Еспресо Шоу биз

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната пејачка објави видео за кое дефинитивно долго ќе се зборува. Луиза Чиконе (61), попозната по уметничкото име Мадона, одлучи по еден концерт да се...
Еспресо Шоу биз

Актерката во тајност го родила третото дете: „Кога би можела би имала триесет деца“

Слободен печат
Семејството на познатиот актерски пар неодамна се проширило за уште еден член, наведуваат странските медиуми. Актерката Блејк Лајвли го родила третото дете и тоа пред...
Вести Македонија

На Богородица и Табановце се чека околу 30 минути

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничниот премини Табановце за влез...
Магазин Технологија

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Слободен печат
Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија...
Еспресо Шоу биз

Како на Шерон Стоун (61) и успева да изгледа 30 години помладо? (ФОТО)

Слободен печат
Според овие фотографии никој не би рекол дека актерката полека зачекори во седмата деценија од животот. Легендарната актерка Шерон Стоун беше гостин и говорник на...
Вести Економија

Сите податоци за јавните набавки треба да се објават во рок од 30 дена

Слободен печат
Владата ja разгледа и усвои информацијата за статусот на реализација на Националниот акциски план за Отворено владино партнерство 2018-2020 година. Како дополнителен заклучок, Владата ги...
Магазин Технологија

Музичко лето со Huawei P30 и водоотпорниот Soundstone Speaker

Слободен печат
Од почетокот на јуни, Huawei започна со промоција на Huawei P30 во нашата земја. Со купување на телефонот, во било која од неговите три атрактивни...
Вести Македонија

Застој на ГП Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

Слободен печат
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез...