Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Поранешниот сопруг на Моника Белучи, познатиот актер Винсент Касел сега ужива покрај 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна парот доби и дете.

Моника Блучи уште на тринаесет години започнала да се занимава со моделинг, со цел да го плаќа своето школување, а за нејзиниот љубовен живот не престанува да се зборува ниту денес.

До 1989 година Моника стана едно од најпрепознатливите лица на париската модна сцена.

Студирала право на Универзитетот во Перуџа, но на крајот се откажала од факултетот, со цел да му се посвети на моделингот. Се омажила за фотографот Калудио Баса во 1990 година, но се развеле по четири години брак. Откако работела на неколку италијански телевизии, и по глумата во неколку филмови, Белучи и се претстави на американската публика со филмот „Дракула“ во 1992 година.

Прочитајте и...  Пет зачини корисни за здравјето на вашиот мозок!

На снимањето на филмот „Апартман“ актерката го запозна Винсент Касел, со кој глуми во филмот, а по неколку години тие се венчаа.

Фото: Профимедиа

Додека биле во брак, Винсент и Моника живееле во одвоени станови, со цел да не упаднат во рутина и да си станат навика еден на друг. И покрај тоа тие се разведоа во 2013 година.

По разводот од Винсент по тринаесет годишниот брак, таа сфатила дека не знае што да прави сама, но исто така нагласила и дека љубовта не познава развод и дека тие можеби некогаш ќе се сретнат и ќе се смират, по што многумина заклучија дека таа никогаш не го преболела.

Познатиот актер сега ужива со 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна добија и дете.

Прочитајте и...  Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Слободен Печат

Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

По долгата и тешка битка со болеста, почина Исидора Бјелица!

Васко Спасоски

Ваква ја немате видено: Марија Шерифовиќ го смени имиџот и му ја „летна“ на одмор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нада Димитријевиќ, девојката која потпетиците ги чува како експонат на диџеј пултот, гостува во Скопје!

Васко Спасоски

Пет зачини корисни за здравјето на вашиот мозок!

Слободен Печат

„Адел, како да им објаснам на моите ќерки дека повеќе не личиш на себе“: Емотивна порака од една мајка! (ФОТО)

Васко Спасоски