7 C
Скопје

Tag : развод

Магазин Магазин слајдер Сцена

Уште на денот на венчавката знаела дека нивниот брак е готов: Убавицата се омажила за славниот музичар, а потоа се вмешала таа…

Слободен печат
Славниот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеале да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка Бјанка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан и Канjе Вест се откажаа од брачно советување

Слободен печат
Неодамна во светот одекна веста дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан и раперот Канје Вест се разведуваат. „ Mirror“ пишува дека Ким се обидела да најде...
Живот Магазин Магазин слајдер Македонија Сцена

ФОТО | Роберт Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

В.Т.
Македонската јавност не престанува да коментира за скандалозното излагање на Роберто Орданоски, кој минатата недела објави видео како со ќерките го прославува 17-тиот роденден на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Роберт Орданоски објави фотографија со Агнеса од нивниот свадбен ден на неговиот профил

Слободен печат
Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски повторно е во центарот на вниманието по скандалот кој ја потресе македонската јавност. По неговата одлука...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Делуваше дека живеат во бајка: Испливаа деталите за виртуелниот развод на славната актерка и 17 години постариот богаташ

Слободен печат
Најпознатата близначка во светот Мери Кејт Олсен се разведе од 17 години постариот богаташ, Оливиер Саркози, полубратот на францускиот претседател Никола Саркози, и тоа виртуелно....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Војната продолжува: Џони Деп ја обвини Амбер дека задржала 7 милиони долари од разводот кои требала да ги донира

Слободен печат
Војната помеѓу поранешните сопружници продолжува, а сега Деп е на потег… Актерот Џони Деп (57) ја обвинил својата поранешна сопруга Амбер Хард (34) дека задржала...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Во „Династија“ беше богата, сакана, а во приватниот живот Линда Еванс поради депресија и дрога го допре дното: Погледнете како денес изгледа кралицата на тв новелите

Слободен печат
Веројатно не постои личност која не се сеќава на добрата, преубавата и нежната Кристл Карингтон која во мегапопуларната серија за богатото семејство ја толкуваше Линда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким и Канје дефинитивно се разделуваат: Парот веќе не живее заедно!

Слободен печат
Канје Вест пред неколку месеци ја шокираше јавноста откако објави дека сака да се разведе од сопругата Ким Кардашијан. Парот се уште живее одвоено, а...
Вести Свет Слајдер

Папата Франциск: 2021 ќе биде година на семејството!

Слободен печат
2021 година ќе биде годината на семејството, порача папата Франциск, пренесуваат светските медиуми. Тој посочи дека годината на семејството ќе започне на 19 март, кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли повторно „поразена“ во бракоразводната „војна“ со Бред Пит

Слободен Печат
На Анџелина Џоли ѝ беше одбиен предлогот за дисквалификација на судијата Џон В. Одеркирк, кој веќе четири години ја води постапката за нејзиниот развод со...