МНОГУ СИ СЕКСИ: Судија вознемируваше девојче кое ги собираше топчињата! (ВИДЕО)

Џанлука Москарела е суспендиран од страна на АТП поради непримерни коментари кон малолетното девојче (13) кое ги собираше топчињата, пренесува британскиот таблоид „Експрес“.

– Фантастична си. Многу си секси. Дали си добро? Жешко ти е? И мене исто – беа зборовите на судијата кон девојчето, па подоцна продолжи со скандалозно и вознемирувачко однесување.

Во бројни инциденти учествувал судијата Џанлука Москарела во текот на мечот помеѓу Педра Соуза и Енрика Дала Вале на АТП Челинџер турнирот во Фиренца минатата седмица. Москарела веднаш после исклучувањето од турнирот е започната истрага, се вели во соопштението на АТП организацијата.

– Во меѓувреме, Москарела е повремено суспендиран од своите услуги како договорен службеник на АТП до очекување на резултатите од истрагата – стои во текстот на „Express.com“

Прочитајте и...  Скандал во САД, НБА шампион претепал момче за време на протестите (ВИДЕО)

Москарела е член на АТП од 2010 година и има „Златна значка“, што е највисок вид на сертификат за судии во тенисот.

Прочитај повеќе

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пред точно една година Вардар направи историски пресврт против Барселона и го трасира патот до втората европска титула (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Џордан реагира на убиството на Флојд: Сега е доста. Ужасно сум тажен, повреден и лут

Слободен печат

Хитлер и сериски убиец на трибините во Австралија

Слободен печат

Скандал во САД, НБА шампион претепал момче за време на протестите (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат