Tag : собирач на топки

Спорт Фудбал

Фудбалер удри дете кое ги собираше топките! (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчот на тунискиот фудбалски клуб Бизертин, Мохамед Јекен го удри детето кое ги собираше топките во текот на натпреварот и поради тоа доби црвен картон...
Спорт Фудбал

Мурињо му се заблагодари на детето што ја додаде топката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем славеше против Олимпијакос со 4:2 во петтото коло од Лигата на шампионите, а Жозе Мурињо посебна пофалба имаше за момчето кое ги собираше топките...
Останатo Спорт

НЕ ПЛАШИ СЕ, КАЖИ ШТО СЕ СЛУЧИ: Сакаа да му „украдат“ поен на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ славеше во второто коло на турнирот во Токио против Го Соеда со 2:0 во сетови, но одредени моменти на мечот го налутија првиот...
Останатo Спорт

МНОГУ СИ СЕКСИ: Судија вознемируваше девојче кое ги собираше топчињата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џанлука Москарела е суспендиран од страна на АТП поради непримерни коментари кон малолетното девојче (13) кое ги собираше топчињата, пренесува британскиот таблоид „Експрес“. – Фантастична...