Мурињо му се заблагодари на детето што ја додаде топката! (ВИДЕО)

Тотенхем славеше против Олимпијакос со 4:2 во петтото коло од Лигата на шампионите, а Жозе Мурињо посебна пофалба имаше за момчето кое ги собираше топките на стадионот во Лондон.

Тотенхем имаше негатива против Олимпијакос со 0:2 после само 19 минути игра, но со головите на Кејн, Али и Орижи успеа да направи пресврт. А според португалскиот менаџер посебен беше моментот кој беше важен за вториот гол на Спарси кој се случи на крајот од аут линијата кога детето кое ги собираше топките, како да „придонесе“ на еден брз и ефикасен начин, така што веднаш ја додаде топката во прав момент до Серж Орижи по што што се случи и погодокот на премиерлигашот.

Мурињо и овојпат се најде во центарот на вниманието и веднаш му се заблагодари на детето.

Прочитајте и...  „Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

– Сакам интелигентни деца кои се задолжени за топките како што бев јас како помлад. Бев одличен во тоа, како и сега ова дете. Добро ја чита играта, ја разбира и направи важна асистенција. Не е тој тука само да го гледа мечот, тој ја живее играта и ја игра добро. Пробав да го повикам во соблекувалната да прослави со нас, но го немаше – рече Мурињо после победата на Тотенхем кој и официјално обезбеди настап во осминафиналето на ЛШ.

Прочитај повеќе

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вардар поразен и во Лозана: Арбитражниот суд пресуди против „црвено-црните“ во случајот Максимов

Слободен печат

Светот се сеќава на трагедијата на Хејсел: Не тераа да играме додека од страна лежеа мртви луѓе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лигата на шампионите наместо во Истанбул ќе се игра во Германија

Слободен печат

Северниот сосед ја откажа сезоната во Суперлигата , Србија без шампион

Слободен печат

И Работнички се тестираше на корона пред враќањето на тренинзите 

Слободен печат

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат