Фудбалер удри дете кое ги собираше топките! (ВИДЕО)

Целта на играчот на Бизертин беше да му даде предност на својот тим во обезбедувањето на добар резултат против Хамам-Лиф.

Играчот на тунискиот фудбалски клуб Бизертин, Мохамед Јекен го удри детето кое ги собираше топките во текот на натпреварот и поради тоа доби црвен картон од главниот судија.

Ваквиот инцидент се случи на мечот помеѓу екипите на Хамам-Лиф и Бизертон на 10 минути пред крајот на средбата при резултат 1:1.

Има причина зошто фудбалерот го турна детето кое ја фрли копачката на Јекен на трибините. Целта

Целта најверојатно на играчот беше да му даде предност на својот тим.

Само три минути подоцна Бизертин прими погодок и загуби со конечни 2:1.

Прочитајте и...  Фудбалерот на Барселона ќе се откаже од пријатели, ама од видео игри никако

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат

Вардар поразен и во Лозана: Арбитражниот суд пресуди против „црвено-црните“ во случајот Максимов

Слободен печат

Светот се сеќава на трагедијата на Хејсел: Не тераа да играме додека од страна лежеа мртви луѓе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лигата на шампионите наместо во Истанбул ќе се игра во Германија

Слободен печат

Северниот сосед ја откажа сезоната во Суперлигата , Србија без шампион

Слободен печат

И Работнички се тестираше на корона пред враќањето на тренинзите 

Слободен печат