Tag : девојче

Вести Свет

Ужас во Австралија: Мајка ја прегазила и усмртила својата 17-месечна ќерка

Слободен печат
Џеси Сигерн од Јужна Австралија ја прегазила својата 17-месечна ќерка Ана Сигерн со семејниот автомобил на нивната фарма, при што девојчето починало. До инцидентот дошло...
Хроника

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Слободен печат
Мајка пријавила дека, во викенд куќа, нејзината малолетна ќерка била обљубена од страна на 20-годишно момче, информира МВР. -На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската...
Живот Магазин Магазин слајдер

Бездушни туристи тераат девојче да изеде луто пиперче за пари: Девојчето не можеше да ги задржи солзите (ВИДЕО)

Слободен печат
На Фејсбук се прошири видео во кое се гледа мало девојче како јаде луто пиперче, додека во позадина се слушаат машки и женски гласови кои...
Вести Свет Слајдер

Излегла до продавница, заврши во полиција: Брутално апсење на 12 годишно девојче во Хонг Конг (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата во Хонг Конг е мета на критики по објавената видео снимка на брутално апсење на 12 годишно девојче кое, како што тврди нејзиното семејство,...
Вести Свет

Девојче на шега рекло дека е силувано, а потоа роднини претепале до смрт невин човек

Слободен печат
Група луѓе наводно силувале и претепале до смрт невин човек откако 10-годишно девојче „на шега излажало“ дека ја нападнал. Девојчето тврдело дека возач на камионот,...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Мицотакис лично му се јави: Грчкиот херој кој го спаси девојчето на отворено море утринава доби важен повик

Слободен печат
Григорис Карнезис, капетанот на траектот кој вчера го извлече од вода девојчето кое морските струи го однесоа од грчката плажа во длабокото, утринава прими нов...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Драма во Грција: Морската струја однела четиригодишно девојче во длабокото, тоа заледено од шок ја довикувала мајка си (ВИДЕО)

Слободен печат
Силната морска струја однесе денеска девојче (4) кое се бањало на плажа во градот Антирио, во западна Грција. Додека спасувачите втрчале во водата, детето веќе...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Босански бонтон: На ќерката ѝ скршиле ребро и ја избричиле поради врска со Србин

Слободен печат
Седумнаесет годишна девојка од исламска вероисповед по потекло од БиХ во Франција е претепана од нејзиното семејство откако дознале дека е во врска со момче,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Соседи силувале и задавиле 13-годишно девојче во Индиjа: Граѓаните сакаат да протестираат, но не смеат поради коронавирусот

Слободен печат
Силување и убиство на 13-годишно девојче на север во Индија предизвика бес во јавноста во таа држава, но и тага за најновата жртва на сексуални...
Вести Свет Слајдер

Девојче пронајдено живо откако поминало 24 часа под урнатините во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен печат
Во експлозијата што се случи во Бејрут починаа повеќе од 130 луѓе, повредени се илјадници, а многумина сè уште се бараат. Едно девојче поминало 24...