Млад пар од Србија е нападнат во Сплит, полицијата трага по напаѓачите

Неколку непознати лица синоќа нападнале млад пар од Србија на плажата во Сплит, а полицијата трага по напаѓачите, соопшти полицијата од Сплит.

Во изјавата пренесена од локалните медиуми, полицијата наведува дека неколку непознати лица половина час по полноќ физички нападнале 25-годишен маж и 26-годишна жена во областа на плажата Овчице.

Според пријавата, полицијата излегла на терен каде ги пронашла нападнатите државјани на Србија.

 

Видео на денот