• нападнати

Млад пар од Србија е нападнат во Сплит, полицијата трага по напаѓачите

Неколку непознати лица синоќа нападнале млад пар од Србија на плажата во Сплит, а полицијата трага по напаѓачите, соопшти полицијата од Сплит. Во изјавата пренесена од локалните медиуми, полицијата наведува дека неколку непознати лица половина час по полноќ физички нападнале 25-годишен маж и 26-годишна жена во областа на плажата Овчице. Според пријавата, полицијата излегла на …

Млад пар од Србија е нападнат во Сплит, полицијата трага по напаѓачите Read More »