Tag : полицијата

Хроника

Загина градежен работник

Денеска при испок на канализациона мрежа во селото Бела Црква (Општина Кривогаштани)загина 63-годишен работник. Тој бил ангажиран за вршење на работи од фирма од струшкото...
Вести Македонија

Полицијата на терен во тетовско Синичане за „бесправно градење” водоснабдителен систем, целта обезбедување јавен ред и мир

МИА Агенција
Полицијата по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабителен систем во тетовското село Синичане излегла на лице место на терен при што се прибавени...
Хроника

Полицијата уапси мајка и син од скопски Карпош

Мајка и син биле уапсени во скопски Карпош поради нарушување на јавниот ред и мир. Полициски службеници од полициската станица Карпош ги привеле С.Л. (22)...
Вести Свет Слајдер

Демонстрантите го запалија ресторанот во Атланта каде полицијата уби Афроамериканец (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Немирите избувнаа во Атланта, САД, откако градоначалничката Кејша Ленс Ботомс, рече дека ја прифатила оставка на началничката на полицијата Ерика Шилдс, за смртта на 27-годишниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат
Канје Вест основаше факултетски фонд за 6-годишната ќерка на Џорџ Флојд, Афроамериканецот кој беше убиен од страна на полицијата. Канје основаше фонд за покривање на...
Вести Македонија Некатегоризирано

За 24 часа полицијата издала 585 казни за не носење лична заштита

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација....
Вести Свет Слајдер

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и полицијата ширум САД

МИА Агенција
Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив,...
Вести Ви Препорачуваме Регион

И се заканувал на новинарка од БиХ дека ќе ја убие, полицијата и рекла „Дојди за два дена“

Горан Наумовски
Новинарката и уредничката на босанскиот портар eTrafika.net, Вања Стокиќ, објавила фотографија со двајца мигранти, поради што државјанинот на БиХ, Горан Живановиќ на Фејсбук и напишал...
Вести Македонија

Синдикатот на полицијата бара Владата да усвои уредба за исплата на награда за полициските службеници

МИА Агенција
Синдикатот на полицијата реагира на вчерашната изјава на министерката за финансии околу исплатата на награда за полициските службеници и бара Владата на денешната седница да...
Хроника

Притвор за разбојник од Битола

Судот од Битола по барање на Основното јавно обвинителство на разбојник му одреди 30 дена притвор откако против него полицијата поднесе кривична пријава за сторено...