Митровски со еврогол за Спортинг Лисабон (ВИДЕО) - Слободен печат

Митровски со еврогол за Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

И оваа сезона македонскиот фудбалер Димитар Митровски настапува за У23 тимот на Спортинг Лисабон и ја започнува на еден одличен начин.

Во гостинскиот триумф над У23 Авеш, нашиот интернационалец го постигна четвртиот погодок, односно го постави конечниот епилог во 90 минута со прекрасен удар од околу 15-20 метри.

Младите лисабонски „лавови“ има максимални шест бодови и е на првото место на табелата, претходно на стартот триумфираа дома со 1:0 над У23 Брага.

Во следното трето коло Спортинг Лисабон ќе ги одмери силите против Гимараеш.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen − nine =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат