Tag : у23

Спорт Фудбал

Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе. Домаќините...
Спорт Фудбал

Митровски со еврогол за Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат
И оваа сезона македонскиот фудбалер Димитар Митровски настапува за У23 тимот на Спортинг Лисабон и ја започнува на еден одличен начин. Во гостинскиот триумф над...
Ракомет Спорт

Стојоски: Резултат кој ми дава голем мотив, заслужено сум шести во Европа!

Слободен печат
Нашиот атлетичар Јован Стојоски кој воедно е и член на АК Охрид, најпрвин со резултат 47.02 секунди во полуфиналната рунда го освои третото место и...
Останатo Спорт

Стојоски со историски успех за македонската атлетика

Слободен печат
Членот на атлетскиот клуб Охрид, Стојоски во финалето успеа да го подобри времето од полуфиналната трка за една стотинка, неговиот резултат во финалето е 47.01...