Tag : димитар митровски

Спорт Фудбал

Несреќен пораз за младите фудбалери: Митровски промаши пенал за бод против европскиот шампион

Слободен печат
Младата фудбалска репрезентација на Македонија оствари доживеа несреќен пораз од актуелниот европски шампион до 21 година, селекцијата на Шпанија во квалификациите за ЕП. „Црвената фурија“...
Спорт Фудбал

Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе. Домаќините...
Спорт Фудбал

Квалификации ЕП: Надежите ги „торпедираа“ Фарските острови! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на својот прв натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 за играчи до 21 година, македонската млада репрезентација на ФФМ Тренинг центарот...
Спорт Фудбал

Митровски со еврогол за Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат
И оваа сезона македонскиот фудбалер Димитар Митровски настапува за У23 тимот на Спортинг Лисабон и ја започнува на еден одличен начин. Во гостинскиот триумф над...
Спорт Фудбал

Ристовски го продолжува договорот со Спортинг?

Слободен печат
Италијанскиот медиум вели дека македонскиот репрезентативец дека Ристовски водел разговори со агентите, играчот се чувствува добро во клубот, а и Португалците се задоволни од нашиот...
Спорт Фудбал

Јованов со „проектил“ им пресуди на Финците! (ВИДЕО)

Нашата млада селекција предводена од Благоја Милевски беше подобар противник во текот на целиот натпревар и сосема заслужено запиша победа. Ване Јованов во четвртата минута...