Манекенката немала труднички стомак, ја носела истата облека, а поради болка отишла во тоалет па се породила (ФОТО)

Австралиската манекенка Ерин Лангмејд (23) тврди дека немала поим дека е бремена затоа што користела контрацепција, немала ниту стомак, утрински мачнини и други симптоми кои се поврзани со бременост.

Како што вели Ерин, за време на бременоста за која не знаела, цело време работела и земала контрацепциски инјекции.

Немала никакви симптоми, а единствено само на денот кога се породила се чувствувала лошо. Не забележувала ниту дека облеката која ја носи ѝ е тесна.

„Ништо не укажуваше на тоа дека нашата ќерка е тука. Беше тоа најголемиот шок во нашите животи“ – изјавиле Ерин и нејзиниот партнер Ден Карти за весниците.

Ерин отишла во тоалет, а десет минути подоцна ја држела својата ќерка во рацете која се родила здрава и била тешка 3.6 килограми. Ден слушнал дека нешто се случува во тоалетот, влегол и се запрепастил.

„Слушнав само врескање, појдов со трчање таму, ја отворив вратата затоа што бев загрижен за Ерин, а потоа го видов бебето и си помислив: “чекај малку, две се?“, бев преплашен“ – изјавил Ден.

View this post on Instagram

Hunni <3

A post shared by Erin Langmaid (@erinlangmaid) on

Откако се родила, Исла престанала да дише и помодрела па Ден во паника повикал брза помош за на бебето да му го спаси животот. Девојчето се родило во 37-та недела од бременоста, но ни тој ни Ерин не знаеле за бременоста.

Според статистиката, една од 500 жени не знае дека е бремена до 20-та недела, а една од 2.500 жени ја открива бременста во моментот кога треба да се породи.

View this post on Instagram

Collector of pegs #mikshens

A post shared by Erin Langmaid (@erinlangmaid) on

„Тоа е нашиот живот и не би го менувале“ – вели младата мајка. Родителите и роднините им помогнале многу, а сега тие се соочени со новиот предизвик – родителството.

Прочитајте и...  Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Прочитај повеќе

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели трик со кој подобро ќе ви стои маската! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Петровиот принцип“: Зошто има многу неспособни луѓе на високите позиции?

Слободен Печат

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат

Поранешното момче се огласи по исчезнувањето на убавата актерка, на несреќниот настан реагираше на свој начин

Слободен печат

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат

Стајлингот на Меланија Трамп е за чиста десетка: Во овој фустан секоја жена изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Ќе блескаат како нови: Совршен трик за чистење на прозорите со пена за бричење! (ВИДЕО)

Слободен печат