Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Македонскиот ракомет минатата недела доживеа шок откако дури 16 играчи на Голден Арт КЛ7 беа позитивни на коронавирус, а потоа уште двајца ракометари на Радовиш, денеска бројката на позитивни на ковид-19 дополнително се зголеми.

Позитивни случаи на Ковид-19 во Голден Арт КЛ7, целиот тим во изолација!

Денеска екипата на РК Струга потврди дека седум ракометари се позитивни на коронавирус.

Ракометната федерација на Македонија откако се појавија случаите на позитивни на ковид-19, одлучи да ја суспендира Групата А на 15 дена колку што трае задолжителниот карантин.

Екипата на Струга е дел од групата А во која се и екипите на Голден Арт КЛ7 и Радовиш.

Прочитајте и...  Ристовски: Заканите не ме плашат, а овие двајца кандидати немаат капацитет да го водат МОК

Поврзани вести

Барселона славеше во Торино, на Мората му поништија три гола (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски го доби наследникот: Даниел Димевски нов претседател на МОК

Слободен печат

Борко: Македонија не заслужува ваков избор за претседател на МОК

Слободен печат

Војнеска – Зикова и привзаниците го напуштија Собранието на МОК

Слободен печат

Први победи за ПСЖ и Челси во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат

Остави Коментар