22 C
Скопје

Tag : радовиш

Вести Хроника

Претрес во Радовиш, приведен дилер на дрога

Вчера во 15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.Г.(21) од с.Ораовица, радовишко. При претрес во неговиот дом, извршен со...
Вести Хроника

Пронајден починат работник удавен во шахта кај Радовиш

Слободен печат
Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за...
Вести Хроника

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, во прекин сообраќајот за товарни возила

Слободен печат
 Заради сообраќајна незгода која се случи вечерва по 17:00 часот на патот Струмица – Радовиш, кај селото Владевци, повеќе од еден час беше во прекин...
Ракомет Спорт

Вардар 1961 без проблеми до Ф4 турнирот во Купот!

Слободен печат
Вардар 1961 денеска играше два натпревари во ист ден и со речиси ист состав се пласираше на Фајнал-фор турнирот во Купот на Македонија. Претходно во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Педофил од радовишко преку Фејсбук заврши во полициска станица за намамување 12- годишно девојче да се соблече

Мирослава Бурнс
Сексуален предатор од радовишко, преку интернет му пишувал пораки на 12- годишно девојче за кое мислел дека е од Хрватска. Зад профилот всушност не стои...
Вести Хроника

Тешка сообраќајна незгода во Радовиш: Пешак се здоби со телесни повреди

Слободен печат
 На 23.02.2021 во 12.30 часот на ул.„Плачковица” во Радовиш, патничко возило „бмв”, со австриски национални ознаки, управувано од А.К.(38) од Радовиш удрило во малолетен пешак....
Вести Хроника

Претреси во радовишко, пронајдено оружје

Слободен печат
Полицијата при претреси во домовите на двајца жители на радовишкото село Јаргулица пронашла и одзела повеќе ловни пушки, сигнален пиштол и муниција. Претресите, како што...
Вести Македонија

Партијата за Движење на турците во Радовиш го напушта владејачкото мнозинство

Слободен печат
Партијата за Движење на Турците (ТХП) одлучи на локално ниво во општина Радовиш да го напушти владеaчкото мнозинство, така што од денес советникот на ТХП...
Вести Македонија Слајдер

Приведен 24-годишен радовишанец, кој со „БМВ“ прошета низ радовишкото шеталиште

Слободен печат
МВР информира дека е приведен 24-годишен радовишанец, кој со возило помина низ радовишкото шеталиште. -Во врска со случајот пренесен преку видео снимка објавена на социјалната...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: И во Радовиш има како скопските „фраери“, што се возат со кола на плоштад

Слободен печат
Откако неодамна се појавија видео-снимки од луѓе што возат автомобили низ скопскиот плоштад, нов случај овојпат надвор од главниот град. Радовишанец по примерот на скопјани,објави...