3 C
Скопје

Tag : голден арт кл7

Ракомет Спорт

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат
Македонскиот ракомет минатата недела доживеа шок откако дури 16 играчи на Голден Арт КЛ7 беа позитивни на коронавирус, а потоа уште двајца ракометари на Радовиш,...
Ракомет Спорт

Позитивни случаи на Ковид-19 во Голден Арт КЛ7, целиот тим во изолација!

Слободен печат
Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира целокупната спортска јавност и надлежните институции дека по натпреварот од второто коло на македонската суперлига во ракомет, кој...
Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Слободен печат
Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна...
Ракомет Спорт

Талентираниот Ѓорговски потпиша договор со Голден Арт КЛ7

Слободен печат
Младиот стружанец Емилијан Ѓорговски според многумина е еден од најнадежните млади ракометари во Македонија следните години ќе биде дел од најмладиот ракометен клуб во земјава...