4.2 C
Скопје

Tag : рк струга

Ракомет Спорт

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат
Македонскиот ракомет минатата недела доживеа шок откако дури 16 играчи на Голден Арт КЛ7 беа позитивни на коронавирус, а потоа уште двајца ракометари на Радовиш,...