4.2 C
Скопје

Tag : позтивен на коронавирус

Спорт Фудбал

Корона во тимот на Алиоски, Родриго позитивен

Слободен печат
Шпанскиот репрезентативец наредниот период ќе го помине во изолација, што значи дека менаџерот Марсело Биелса извесен период нема да може да смета него. Сигурно е...
Ракомет Спорт

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат
Македонскиот ракомет минатата недела доживеа шок откако дури 16 играчи на Голден Арт КЛ7 беа позитивни на коронавирус, а потоа уште двајца ракометари на Радовиш,...