Криси Тајген го изгуби бебето: Во овие најтешки денови ќе се прегрнеме најсилно што можеме

Манекенката Криси Тајген и нејзиниот сопруг музичарот Џон Леџенд се скршени откако манекенката го изгуби бебето. Тажната вест Криси ја објави на социјалните мрежи споделувајќи фотографии од родилиштето.

Instagram

Криси на почетокот на неделава беше примена во медицинскиот центар во Лос Анџелес поради крвавење коешто траело повеќе од еден месец за време на нејзината бременост.

Instagram

„Не успеавме да го запреме крвавењето и да му ја овозможиме на бебето течноста што му беше потребна и покрај трансфузијата на крвта. Едноставно не беше доволно. Никогаш не одлучуваме како ќе се викаат децата додека не се родат, туку пред да ја напуштиме болницата. Но од некоја причина, ова момче во мојот стомак го викавме Џек. Така што засекогаш ќе остане Џек. Џек многу се трудеше да биде дел од нашето семејство и засекогаш ќе остане“, напиша Криси покрај потресните фотографии од болницата.

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?
Instagram

Криси нагласи дека е благодарна што имаат две прекрасни деца – Луна и Лајлс, но свесна е дека секој ден не може да биде совршен.

Во овие најтешки денови од нашите животи, ќе жалиме и ќе плачеме, но ќе се прегрнеме најсилно што можеме и ќе се сакаме, па ќе поминеме низ тоа“, напиша Криси.

Поврзани вести

Турција бележи негативни рекорди, 182 смртни случаи од ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Слободен печат

ФОТО | Назад во дваесеттите години: Погледнете како изгледала Кетрин Зета Џонс на почетокот на нејзината кариера!

Слободен Печат

Пленковиќ во самоизолација: Сопругата на хрватскиот премиер позитивна на ковид-19

Слободен печат

Најмалку 37 полицајци повредени во судирите со демонстрантите во Париз (ВИДЕО)

Михаило Донев

Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian