Tag : криси тајген

Магазин Магазин слајдер Сцена

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

Слободен Печат
Откако поранешниот претседател Доналд Трамп ја блокираше на „Твитер“ во 2017 година, Криси Тајген овојпат ги зеде работите во свои раце кога станува збор за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген позираше гола и ги покажа лузните: Сакајте се

Слободен Печат
Манекенката Криси Тајген повторно позираше гола во обид да ја подигне свеста за менливоста на телото. Тајген Денот на вљубените го одбележа споделувајќи фотографија на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген се обрати од болница: Ве молам, запрете ја оваа болка

Слободен Печат
Криси Тајген на својот инстаграм-профил сподели видео од болница пред нејзина операција за ендометроза. 35-годишната ѕвезда која има 33,9 милиони следбеници на „Инстаграм“ со своите...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат
Соединетите држави повторно имаат претседател на кој му е дозволено да пишува на социјалните мрежи. Покрај тоа „Твитер“ имаше специјално изненадување за Криси Тајген –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваат на улица: Ѕвездите ја слават инаугурацијата на Џо Бајден

Слободен Печат
Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваа на улица а други ѕвезди кои ја славеа инаугурацијата на Џо Бајден се и Лејди Гага, Џенифер Лопез и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По трагедијата Криси Тајген и Џон Леџенд за прв пат на семејно патување на Карибите

Слободен Печат
Манекенката Криси Тајген изминатиов период доживеa голема трагедија, откако го изгуби нејзиното трето дете во петтиот месец од бременоста, кое со нетрпение го очекуваа со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген тажна: Иако не сум бремена, секој поглед во огледалото ме потсетува на тоа што можеше да биде

Слободен Печат
Манекенката Криси Тајген на својот Инстаграм профил објави фотографија покажувајќи како изгледа нејзиното тело неколку месеци по загубата на третото бебе. Сопругата на музичарот Џон Леџенд на крајот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тејген објави фотографија во долна облека, a коментарот на нејзиниот сопруг собра илјадници лајкови

Слободен Печат
Криси Тајген полека се враќа на социјалните мрежи по потресната загуба на нејзиното неродено дете оваа есен. Покрај тешкиот период, Тајген и нејзиниот сопруг пејачот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген застана во одбрана на Меган Маркл по невкусните реакции на социјалните мрежи за спонтаниот абортус на Војвотката

Слободен Печат
Криси Тајген влезе во „сајбер војна“ со корисници на социјалната мрежа „Твитер“. Како одговор на еден вирален „твит“ во средата, кој невкусно ја коментираше изјавата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген и Џон Леџенд на рацете го истетовираа името на починатиот син: „Не сакаме да го заборавиме…“

Слободен печат
Славниот пар го истетовира името „Џек“ на внатрешната страна од рачниот зглоб… Музичарот Џон Леџенд (41) и неговата сопруга, манекенката Криси Тајген (34) го истетовитаа...