Кокшаров нов тренер на Вардар, Писонеро помошник!

Вардар стартуваше со три победи во Лигата на шампионите оваа сезона, следуваше спектаклот во СЦ „Јане Сандански“ каде што неочекувано многу високо со 20:31 (четири гола само во првото полувреме) загуби од бундеслигашот Кил.

Тоа како да ја разниша малку атмосферата во „црвено-црните“, но веднаш по тој меч рекоа дека тоа беше еден добар тест да се види до каде е силата на овој Вардар пред продолжението од сезоната.

Давид Писонеро, шпанскиот стратег досега сеуште не можеше да смета на сите играчи, Стоилов и Толедо сеуште не се 100% подготвени за насташ поради повреди.

Донесена е одлука Писонеро во стручниот штаб да продолжи како асистент, а како главен тренер е поставен досегашниот спортски директор, Едуард Кокшаров.

Прочитајте и...  Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Следниот меч во ЛШ нашиот првак ќе го има в сабота (19 октомври) на гостувањето кај унгарскиот Веспрем на Дејан Манасков.

Прочитај повеќе

Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Слободен печат

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат

Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп нуди брдо пари за Дембеле

Слободен печат

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат