Tag : давид писонеро

Ракомет Спорт

Писонеро раскрсти со Вардар, се врати во Ваљадолид

Слободен печат
Шпанескиот стратег Давид Писонеро и дефинитивно ја заврши авантурата во европскиот шампион Вардар и се врати во добро позната средина, во екипата на Ваљадолид. ÚLTIMA...
Ракомет Спорт

Вардар се пишмани, го барал Писонеро назад, но доби корпа

Слободен печат
Шпанецот Давид Писонеро на почетокот од ракометната сезона ја доби најтешката задача, да го наследи Роберто Гарсија Парондо на клупата на Вардар. Идејата беше да...
Ракомет Спорт

Давид Писонеро ќе го напушти Вардар!?

Слободен печат
Дознаваме дека Давид Писонеро би можел да си замине од клубот, но сеуште не се знае ништо. Се очекува многу повеќе информации да има на...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Тренерот не е причина за лошите игри на Вардар!

Слободен печат
После пет одиграни кола во Лигата на шампионите, Вардар се наоѓа моментно на четвртото место на табелата во групата „Б“ со шест освоени бодови, колку...
Ракомет Спорт

Вардар ќе наоѓа нов тренер, Кокшаров привремено решение!

Слободен печат
Досегашниот спортски директор на Вардар, Едуард Кокшаров (кој воедно е и селектор на руската репрезентација) ќе го подготвува тимот за саботниот натпревар од Лигата на...
Ракомет Спорт

Кокшаров нов тренер на Вардар, Писонеро помошник!

Слободен печат
Вардар стартуваше со три победи во Лигата на шампионите оваа сезона, следуваше спектаклот во СЦ „Јане Сандански“ каде што неочекувано многу високо со 20:31 (четири...
Ракомет Спорт

Дибиров: Благодарам Кил што ни покажа до каде е овој Вардар!

Слободен печат
Вардар денеска беше совладан од Кил, одигра ужасно прво полувреме кое не се памети во СЦ „Јане Сандански“, поразот дојде со резултат 20:31 Веднаш после...
Спорт Фудбал

Писонеро: Со голема поддршка од трибините до победа против Кил!

Слободен печат
Актуелниот шампион на Европа има повторно добар старт на сезоната во ЛШ. „Црвено-црните“ ги добија првите три натпревари во најсилната група Б, откако ги совладаа...
Ракомет Спорт

Горбок: Понекогаш работите не одат во посакуваниот правец!

Слободен печат
Вардарци директно од Украина се упатија за Прешов, каде денеска ќе го играат натпреварот од четвртото коло на СЕХА лигата. Актуелниот освојувач на ова натпреварување...
Ракомет Спорт

Вардар слави трета победа во Лигата на шампионите

Слободен печат
Вардар гостуваше кај Мотор Запорожје во дуел од четвртото коло во Лигата на шампионите, момците на Писонеро успеаја да победат во самиот финиш на еден...