Tag : веспрем

Ракомет Спорт

Веспрем во карантин: Соиграч на Манасков позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Како што известуваат од унгарскиот клуб, во текот на тестовите направени во понеделникот, голманот Родриго Коралес имаше позитивен резултат на ПСР тестот. Соиграчот на македонскиот...
Ракомет Спорт

ЛШ: Коронавирусот го одложи и дербито Веспрем-Барселона!

Слободен печат
После еден од низата редовни тестови на ковид-19 направени минатиот петок, резултатите покажаа дека тројца членови на стручниот штаб на шпанската Барселона се позитивни, па...
Ракомет Спорт

Манасков, Костески и Димитриевски први стрелци во Унгарија, Австрија и Шпанија

Слободен печат
Одлична партија имаа тројца македонски ракометари за нивните клубови во странство, Дејан Манасков за унгарскиот Веспрем, Никола Костески во дресот на австрискиот Линц и Дарко...
Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Лазаров и Нант, лесен триумф за Манасков

Слободен печат
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров е поразен со неговиот Нант на гостувањето кај Алборг со убедливи 32:24. Главна причина за поразот е катастрофалната...
Ракомет Спорт

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат
Новата натпреварувачка сезона во СЕХА Газпром лигата според најавите ќе стартува на 10 октомври, одлучи раководството на ова регионално натпреварување. Овој пат лигата ќе има...
Ракомет Спорт

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат
Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров двапати се запиша во листата на стрелците во гостинската победа на францускиот клуб Нант (27:35) денеска против Кил. Ова е...
Ракомет Спорт

Манасков поуспешен од Лазаров во македонската пресметка во ЛШ

Слободен печат
Дербито во првото коло од ракометната Лига на шампионите се одигра во Нант каде Веспрем славеше во 28:24. Овој дуел претставуваше и пресметка помеѓу македонските...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Слободен печат
Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и...
Ракомет Спорт

Алушовски: Веспрем сосема заслужено триумфира, не успеавме да го изненадиме со игра 7 на 6

Слободен печат
Екипата на Вардар загуби во финалето на СЕХА Лигата со 27:35 и титулата му ја предаде на унгарскиот Веспрем. Унгарците уште на самиот почеток направија...
Ракомет Спорт

Вардар поразен, титулата во СЕХА за Веспрем

Слободен печат
Денеска во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) македонскиот претставник Вардар 1961 загуби од Веспрем со 27:35 (12:15). За унгарската екипа ова е...