• веспрем

ЛШ: Манасков и Веспрем од „минус четири“ негатива до победа над ПСЖ

Се одиграа и првите три натпревар од групата „Б“ во Лигата на шампионите, во дербито Веспрем на домашен тенре со 34:31 го совлада ПСЖ. Иако Унгарците на 15 минути до крајот на мечот имаа негатива од „минус четири“ (20:24) на крајот направија целосен пресврт и дојдоа до значајни бодови во натпреварувањето. Египќанецот Омар беше најефикасен …

ЛШ: Манасков и Веспрем од „минус четири“ негатива до победа над ПСЖ Read More »