24.8 C
Скопје

Tag : кил

Ракомет Спорт

Ракометна Европа ќе има нов шампион, ПСЖ го остави Кил без Ф4

Слободен печат
Ракометарите на ПСЖ успеаја да го победат европскиот шампион Кил со 34:28 и да обезбедат пласман на завршниот турнир од Лигата на шампионите кој традиционално...
Ракомет Спорт

Кил – ПСЖ, судир на ракометните гиганти во четвртфиналето на ЛШ

Слободен печат
Вечерва се комплетираа осумте учесници во четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, но за жал по шест последователни пласмани меѓу осумте најдобри, овој пат ќе...
Ракомет Спорт

Кил направи голем чекор кон четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат
Во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите денеска Кил славеше на гостувањето кај Пик Сегед со резултат 28:33. Германскиот великан со оваа победа...
Ракомет Спорт

Чупиќ останува во „црвено-црните“: Во Вардар останувам до јуни, а потоа…

Слободен печат
Еден од клучните ракометари кои се најзаслужни за двете титули во Лигата на шампионите, Иван Чупиќ, засега нема намера да ја менува средината и до...
Ракомет Спорт

„Зебри“ на тронот: Кил е новиот европски шампион!

Слободен печат
Вечерва во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите за сезоната 2019/2020 екипата на Кил триумфираше со 33:28 (19:16) против Барселона. Иако пред...
Ракомет Спорт

ЛШ: Бронзата за Раул, Манасков и Веспрем последни во Келн!

Слободен печат
На Ф4 турнирот во Лигата на шампионите (сезона 2019/20) во борбата за третото место ПСЖ на чија клупа е нашиот поранешен селектор Раул Гонзалез беше...
Ракомет Спорт

ЛШ: Кил е вториот финалист, Манасков ќе игра за бронзата!

Слободен печат
Вечерва во „Ланксес Арената“ во Келн го дознавме и вториот финалист во Лигата на шампионите (сезона 2019/2020), по две одиграни продолженија Кил со 36:35 славеше...
Ракомет Спорт

ЛШ: Манасков и Веспрем денеска во полуфиналето против Кил

Слободен печат
Уште два дена Вардар 1961 ќе биде на тронот, а во вторник ќе го дознаеме новиот освојувач на титулата во ЕХФ Лигата на шампионите за...
Ракомет Спорт

Барселона без милост кон Кил, Митревски и Порто минимално поразени од ПСЖ

Слободен печат
Дербито на денот во ракометната Лига на шампионите се играше во Барселона каде домашниот тим дојде до осмата победа во осмиот натпревар. Барселона со 29:25...
Ракомет Спорт

ЛШ, Фајнал-фор: Манасков во полуфиналето против Кил!

Слободен печат
Денеска со жрепка беа формирани полуфиналните двојки на Фајнал-фор турнирот од машката ракометна Лига на шампионите кој ќе се одржи во Келн (Германија) годинава на...