1 C
Скопје

Tag : едуард кокшаров

Ракомет Спорт

Екстренерот на Вардар не е повеќе селектор на Русија

Слободен печат
Причина за оставката е катастрофалниот настап на Русија на Европското првенство, „зборнаја“ претрпе три порази пд Унгарија, Исланд и Данска по што челниците на Федерацијата...
Ракомет Спорт

Давид Писонеро ќе го напушти Вардар!?

Слободен печат
Дознаваме дека Давид Писонеро би можел да си замине од клубот, но сеуште не се знае ништо. Се очекува многу повеќе информации да има на...
Ракомет Спорт

Вардар по крајот на полусезоната добива нов тренер

Слободен печат
Европскиот и регионалниот шампион Вардар сезонава не му цветаат розите во Лигата на шампионите го очекуваат уште два натпревари во СЕХА лигата до крајот на...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Тоа е реалноста, во февруари сакам да бидеме комплетни!

Слободен печат
Во последниот натпревар за годинава во Лигата на шампионите, Вардар беше поразен повторно убедливо на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје од Веспрем...
Ракомет Спорт

Стоилов: Нашите голмани не се на потребното ниво

Слободен печат
В недела од 17.00 часот пред полните трибини во СЦ „Јане Сандански“, македонскиот и европски шампион Вардар ќе го одигра последниот натпревар за годинава во...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Помладите ќе добијат шанса против Мотор Запорожје!

Слободен печат
Стратегот на македонскиот шампион, Едуард Кокшаров во пресрет на натпреварот од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе добијат помладите....
Ракомет Спорт

Шишкарев: Бевме и на „минус три“, но публиката нè врати во најтешките моменти!

Слободен печат
Вардар ремизираше 28:28 пред одлична атмосфера на трибините на СЦ „Јане Сандански“ против полскиот Кјелце. Своите импресии од вечерашниот натпревар ги споделија тренерот на Вардарци...
Ракомет Спорт

Се активира „црвено-црниот“ вулкан: Уште 200 билети за мечот со Кјелце!

Слободен печат
Мора да се признае, малку зачудувачки, во Скопје гостуваат Карачиќ, Душебаев и дружината, а сеуште има слободни билети во продажба, односно изгледа нема да бидат...
Ракомет Спорт

Кизиќ: Важни беа бодовите, домашниот терен е секогаш мотив!

Слободен печат
Вардар ја забележа четвртата победа во ракометната Лига на шампионите против Мешков Брест, после тешките порази од Кил и Веспрем. Со овие два важни бода,...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Дали ќе бидам долготрајно решение, одлучува Самсоненко!

Слободен печат
Европскиот шампион в недела во Скопје го пречекува тимот на Мешков Брест во рамките од новото коло на Лигата на шампионите. На денешната прес –...